معیار انتخاب میکروفن کنفرانس

جهت انتخاب میکروفن کنفرانس باید به نکات زیر توجه کرد :

1- مقاومت در برابر نویز

اگر شما با هدفون به سر و صدای موجود در یک سالن کنفرانس ( نویز ) گوش کنید، از صداهای موجود در سالن مانند : خش خش کاغذ، حرکت صندلی، افتادن خودکار روی میز، صدای Air Conditioner و ... شگفت زده می شوید.

داشتن یک میکروفون کنفرانس که قادر به تفکیک صدای سخنران از صدای محیط باشد و دارای تکنولوژی جهت جلوگیری از نویز باشد، اولین گزینه در انتخاب میکروفن کنفرانس می باشد. در سالن کنفرانس هایی که در آن از میکروفن کنفرانس های مترجم استفاده می شود، جهت سهولت در ترجمه زبان مورد نظر تفکیک صدای سخنران از محیط از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

2- نویز ایجاد شده توسط دستگاه ( میکروفن کنفرانس )

به غیر از سر و صدای موجود در محیط، نویز تولید شده توسط میکروفن کنفرانس نیز مورد بررسی قرار می گیرد. هر مدار الکترونیکی دارای نویز می باشد، اما این نویز در میکروفن کنفرانس های دیجیتال با تکنولوژی DSP و استفاده از قطعات الکترونیکی با کیفیت بالا قابل شنیدن نمی باشد و فقط در میکروفن کنفرانس های آنالوگ این مشکل وجود دارد. این گزینه، یکی از مهمترین موارد در انتخاب میکروفن کنفرانس می باشد.

3- پخش صدای طبیعی

در میکروفن کنفرانس های دیجیتال و فول دیجیتال به دلیل استفاده از قطعات الکترونیکی پیشرفته، بلندگوهای Hi-Fi و تکنولوژی های نوین ، پخش صدای سخنران با کیفیت بالا و به صورت طبیعی و متعادل انجام می گیرد و دیگر لازم نیست شرکت کنندگان با صدای بلند در سالن کنفرانس صحبت کنند و در همین راستا باعث فهم بیشتر حضار و برگزاری یک جلسه آرام و بدون خستگی می شود. ( گوش دادن به یک صدای غیر طبیعی به سرعت باعث تحریک اعصاب شده و ایجاد خستگی می کند. )

4- حرکت آزادانه

ممکن است سخنرانان در حین سخنرانی روی صندلی خود جا به جا شوند و یا از روی صندلی بلند شوند، هنگام سخنرانی فاصله خود را از میکروفن کم یا زیاد کنند، جهت خود را برای صحبت کردن تغییر دهند و ....... در چنین مواردی انتخاب یک میکروفن کنفرانس که تمام این شرایط را مهیا کند و بتواند در پخش صدا خللی ایجاد نکند حائز اهمیت می باشد. برای انتخاب یک میکروفن کنفرانس با این شرایط میزان حساسیت میکروفن کنفرانس ها، تعادل صدا، سرعت فرکانس و تغییر سیگنال باید مورد توجه قرار گیرد.

5- زیبایی شناسی

زیبایی در چشم بیننده است، میکروفن کنفرانس های جدید با داشتن طراحی زیبا و مدرن مورد توجه بیشتری قرار می گیرند. وجود صفحه نمایشگرهای LED، نشانگرهای دو رنگ جهت مشخص شدن وضعیت و کاربرد میکروفن ها، جنس بدنه مقاوم و با کیفیت و ... از جمله موارد انتخاب میکروفن کنفرانس می باشد که با انتخابی درست جلوه ای زیبا و کلاسیک به سالن کنفرانس می بخشد.

نتیجه :

با توجه به موارد ذکر شده، همانطور که می بینید برای انتخاب یک میکروفن کنفرانس مهمترین مسئله ارزیابی فنی و بررسی مشخصات و تکنولوژی های به کار رفته در آن می باشد. با این حال، در مرحله اول شما باید در نظر داشته باشید چه میکروفن کنفرانسی پاسخگوی نیازهای شماست و انتظارات شما از آن چیست، سپس با استفاده از تجربیات شرکت های فعال در زمینه مشاوره، طراحی و تجهیز سالن های کنفرانس می توانید میکروفن کنفرانس مورد نیاز خود را تهیه کنید.

دوشنبه, 13 ارديبهشت 1395 12:29 خواندن 1520 دفعه

Copyright © 2017- ® تمامی حقوق برای گلدویژن محفوظ است